Tisztelt dr. Balatoni Katalin!
Nem először, és aligha utoljára kell szembesülnünk azzal, hogy köznevelési vezetőként a szakmai párbeszéd helyett Ön politikai kampányeszközként használja a nyilvánosságot. Mostani kirohanása nem a PDSZ-ről szól, hanem arról a hatalomgyakorlási módról, amely párbeszéd helyett rágalmazásból, érvek helyett ellenségképzésből építkezik.
A PDSZ logójának áthúzása és a gátlástalan hazugságok terjesztése nemcsak méltatlan, hanem tudatos lejáratási kísérlet, amely a szakszervezeti mozgalmat, a demokratikus vitakultúrát és a pedagógusok becsületét egyaránt támadja. Ez nem vélemény, ez becsületsértés. Határozottan visszautasítjuk.
A PDSZ nem ideológiai szervezet, de nem is hallgathat, amikor a hatalom emberei a szabadság, az emberi jogok, az elfogadás, a tudás és a tisztelet ellen hergelik a társadalmat. A gyermekeink jövője nem pártpropaganda kérdése. És nem hagyjuk, hogy a kirekesztés, a félelemkeltés vagy az államilag szponzorált gyűlöletkampány váljon „normává” a közoktatásban.
Tegyük világossá: a Budapesti Büszkeség Menet nem csupán egy közösség ünnepe volt. Ez az esemény a szabadság, a szolidaritás és a jogállamiság melletti kiállás volt azokkal a pedagógusokkal, diákokkal és szülőkkel együtt, akiket a rendszer napról napra megaláz, megfélemlít, elhallgattat. A rendezvény egyúttal tiltakozás is volt a gyülekezési jogot korlátozó, a demokráciát romboló törvények ellen, amelyeket éppen azok nevében próbálnak igazolni, akiket a leginkább sújtanak: a gyerekek nevében.
Az esemény nemzetközi jelentőségét jól mutatja, hogy azon számos európai és nemzetközi szervezet – köztük az ETUCE (European Trade Union Committee for Education) – képviselői is jelen voltak. Nemcsak szolidaritásukat fejezték ki, hanem tanúi is voltak annak, milyen eszközökkel próbálják elhallgattatni Magyarországon azokat, akik ki mernek állni a jogaikért.
Tájékoztatjuk, hogy az Ön bejegyzését – benne a PDSZ szimbólumának tudatos meggyalázásával – továbbítjuk nemzetközi szakszervezeti partnereinknek. A magyar kormány lejáratókampánya nem marad a határainkon belül.
Nem tűrjük, hogy a közoktatás rombolása és a gyűlöletbeszéd kéz a kézben járjon.
Továbbra is kiállunk:
– a gyermekek jogaiért,
– az elfogadásért és a sokszínűségért,
– a tudás szabadságáért,
– a pedagógusok emberi méltóságáért,
– és a demokratikus közoktatás jövőjéért.
Aki szerint ma a legnagyobb veszély a Pride, az nem a gyerekeket védi, hanem egy összeomló rendszer narratíváját.
A PDSZ nem hátrál.
dr. Balatoni Katalin posztjának angol fordítása itt olvasható:
THE PDSZ PUT PRIDE BEFORE PROTECTING OUR CHILDREN
22! Yes, TWENTY-TWO posts about Pride on the Democratic Trade Union of Teachers page. Who still believes them?! Once again they have proven that they do not represent the interests of Hungarian children.
If it were up to them:
- tomorrow they would open the doors of kindergartens and schools to drag queens - masked prom queens,
- the LGBTQ lobby with all its extremes would immediately be in the textbooks,
- the kings, princesses and princesses of our folktales would be replaced by trans princes, the tulips by rainbows, and the ideology of our children in kindergarten and school would be embraced by the ideology of rainbows instead of tulips.
NO!
- we protect children's right to healthy personal development,
- we don't take sex education to the streets, because as professionals we know that what they see there they can't process for a lifetime,
- we don't allow LGBTQ ‘doctrines’ in kindergartens and schools,
- in our stories we still have the princess - woman, the prince - man,
- in our curricula we still rely on our traditional values.
I wasn't very surprised by the PDSZ's statement, but I assumed that they would be able to restrain themselves. We have always known that they were only pretending to represent the interests of teachers, that they were using our teachers for political purposes, but now they have crossed all boundaries and it is clear that even the interests of children are not sacred!
Budapest, 2025. június 30.
PDSZ Országos Választmánya


