Nyílt levél Gulyás Gergelynek

Tisztelt Gulyás Gergely Miniszter Úr!

Az Ön közelmúltbeli nyilatkozata kapcsán fontosnak tartjuk rögzíteni, hogy előrelépésként
értékeljük azt, hogy végre egyértelműen kimondta: a nevelést-oktatást segítő dolgozók
esetében további béremelés szükséges. Ez azért bír különös jelentőséggel, mert korábban a
kormányzati kommunikáció következetesen azt sugallta, hogy a jelenlegi bérezés megfelelő,
és a munkaerő-ellátottság ezt igazolja. Ezzel szemben a valóság az, hogy az eddig
béremelésként kommunikált intézkedések döntő része valójában a garantált bérminimumra
történő felzárkóztatást jelentette, amely még a felsőfokú végzettségű dolgozók esetében is
érvényesül.

Hasonló cikkek

Az Alapítvány adószáma: 19297921-1-42